Zajęcia fakultatywne

Potrzeba aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest niezwykła i niemal nieograniczona. Maluchy są twórcze, ich umysły chłonne, a wymagania w stosunku do jakości i atrakcyjności zajęć - bardzo wysokie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych małych podopiecznych, z pomocą wykwalifikowanych instruktorów realizujemy w KRAINIE MAGII dodatkowe, płatne zajęcia.

TANIEC TOWARZYSKI

Ruch jest naturalną potrzebą każdego dziecka, zaspokaja jego potrzeby fizyczne i psychiczne. Zajęcia taneczne stanowią istotną część kształcenia i wychowania oraz mają wpływ na rozwój ruchowy. Zajęcia prowadzone przez instruktorów tańca towarzyskiego to radosna nauka elementarnych kroków tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz disco. Zajęcia taneczne prowadzone są przez instruktorów Szkoły Tańca SHAPE ACADEMY. 

JĘZYK WŁOSKI. Realizujemy multimedialny kurs językowy „Piccolo e forte” dla dzieci młodszych, zainspirowany ścisłym rozwojem poznawczym i komunikacyjnym małych dzieci, motywującym podejściem skupiającym się na piosenkach, grach i twórczości, aby zmaksymalizować przyjemność i poprawić naturalny proces uczenia się.

 

 

 

 

Zajęcia judo prowadzone przez doświadczonego instruktora oparte są na zabawie i ćwiczeniach ogólnorozwojowych, w które wplecione są elementy judo.
W ramach zajęć prowadzone są gry  i zabawy kształtujące sylwetkę dziecka
i rozwijające jego koordynację ruchową. Stopień intensywności ćwiczeń dostosowany jest do możliwości rozwojowych dzieci.

 

 

ROBOTYKA

Zajęcia z Lego WeDo wprowadzają dzieci w świat robotyki i programowania. Mali konstruktorzy z kolorowych klocków Lego budują proste roboty, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego oprogramowania. Na zajęciach dzieci poznają elementy fizyki, mechaniki, automatyki, biologii i informatyki. Uczą się pracy w grupie, różnych dróg dochodzenia do rozwiązań, zaufania do siebie i własnych pomysłów, a także twórczego podejścia do wyzwań. Warsztaty Lego WeDo to przede wszystkim zabawa, która uczy w przyjazny i zabawny sposób.