Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych przyjaciół i wielu nowych przygód.

Pomóż swojemu dziecku oswoić nieznane i poznać radość z bycia przedszkolakiem.

Dzięki nim dzieci stopniowo przygotowują się do przekroczenia progu przedszkola, stając się także gotowe do samodzielnej zabawy i edukacji przedszkolnej. Oswajają się z nowymi kolegami i koleżankami. Poznają nauczycieli, placówkę i jej otoczenie.

 

Dla dzieci rozpoczynających przedszkolną przygodę w środku roku przedszkolnego program zajęć adaptacyjnych w KRAINIE MAGII obejmuje 2 lub 3 bezpłatne wizyty w przedszkolu w łącznym wymiarze 8 godzin.  Harmonogram tych zajęć jest ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb dziecka i preferencji rodziców.
     

Pierwsze kroki - przygotowanie do przedszkola

Wspólne zabawy odbywają się w naszym kolorowym, przestronnym otoczeniu dwujęzycznego środowiska edukacyjno-wychowawczego. Zajęcia prowadzą nauczyciele KRAINY MAGII w dwóch językach, po polsku i angielsku równolegle. Celem naszych zajęć jest odkrywanie i rozwijanie zdolności dziecka oraz przygotowywanie go do rozpoczęcia "edukacyjnej przygody" w dwujęzycznym przedszkolu.

W roku 2020 zajęcia rozpoczynamy w czerwcu i będą trwać do sierpnia.

 

Sierpniowe zajęcia integracyjno-adaptacyjne

W ostatnim tygodniu sierpnia dzieci, które rozpoczną we wrześniu uczęszczanie do KRAINY MAGII, zapraszamy razem z rodzicami na zajęcia adaptacyjne, których celem jest łagodne i stopniowe wejście dziecka w świat przedszkolny. W roku 2020 zajęcia odbywać się będą od 24 do 28 sierpnia w godzinach przedpołudniowych. Rodzic towarzyszy dziecku podczas zajęć, aż do momentu jego zaadaptowania się w grupie.